O nás

 

Naše mezinárodně chráněná chovatelská stanice byla zaregistrována pod FCI v roce 2009, kdy jsme se rozhodli věnovat se chovu plemeni čínský chocholatý pes. Nicméně pes v naší rodině byl již o mnoho dříve.

Štěňátka z naší chovatelské stanice jsou vhodná pro náročné zájemce, kteří hledají a dokáží ocenit kvalitu.

Zakladatelkou našeho chovu číňánků byla úžasná nahá fenečka Aqua Vitae Rose of Silesia„Viki“, která přivedla na svět v květnu 2010 vrh „A“ ve kterém se narodilo 6 nádherných štěňátek a my si ponechali dvě fenky, nahatou All My Life Santa la Vida a All in Stars Santa la Vida, které se v našem chovu též uplatnily. Poslední vrh china jsme měli v roce 2013 a nadále se neplánujeme chovu věnovat. Možná někdy v budoucnu se k chovu tohoto plemene s radostí vrátíme, již je založen druhý chovatelský klub a tak se možná prostředí zlepší :-)

Říká se, že v nejlepším se má přestat. Nejúspěšnější fenkou z našeho chovu se stala Dazhou Santa la Vida, která získala nespočet ocenění a sklízela na výstavách neuvěřitelný úspěch (Interchampion, Klubový šampion, Grand šampion Chorvatska, Šampion Srbska, Polska, Slovenska, Lucemburska, České republiky, Německa a Chorvatska. Junior šampion ČR, Chorvatska, Slovenska a Německa. Dafné je také čekatelkou těchto šampionátů krásy: maďarský šampion, slovenský grandšampion a šampion ČMKU.

V roce 2016 se Ich. Dazhou Santa la Vida stala zakladatelkou chovu v chs Sapphire Star.

 

Takovou raritou v naší chovatelské stanici je fenka amerického bezsrstého teriéra Calliope Macy Gray "Capy", od které jsme se dočkali štěňátek v roce 2015 a stala se tak zakladatelkou chovu amerických bezsrstých teriérů v naší chs. Měla jsem velké plány se chovu amíčků věnovat a chovatelskou základnu rošiřovat. Nicméně se ukázalo, že málopočetnost plemene je velice znatelná na kvalitě dostupných jedinců, které je možné do chovu využít a ti ve většině případech nesplňují moje představy o ideálu plemene, proto si s největší pravděpodobností další fenku do chovu neponecháme a spíše se do budoucna budu opět zaměřovat na chov čínských chocholatých psů, pokud tedy nedobro nezakotvím u chlupáčů :-D 

  

 

O psy se zajímám již od dětství, vlastní pes po mém boku je od roku 1999 a s jistotou vím, že v mém životě pes nikdy chybět nebude.

Stále se snažíme získávat nové znalosti a zkušenosti. Nejen neustálým čtením odborné literatury, kynologických časopisů, či informací z internetu, absolvováním různých seminářů a kurzů, ale také z poznatků starších a zkušenějších chovatelů a kynologů, samozřejmě také navštěvováním kynologických cvičišť.

Od roku 2008 do roku 2015 jsem se též aktivně věnovala výcviku a sportovní kynologii, byla jsem v hlavních funkcích kynologických klubů. 

 

O CHOVU SANTA LA VIDA

Naším chovatelským cílem je odchovávat  kvalitní, zdravá štěňátka s výborným exteriérem i rodokmenem a především s  vyrovnanou povahou, proto klademe velký důraz na správnou socializaci, výchovu i výcvik. Také chceme, aby naše odchovy byly typickými představiteli plemene.

Naše štěňátka jsou odchovávána s nadstandardní péčí a láskou v domácím prostředí. Seznamujeme je s nejrůznějšími situacemi, zvuky i prostředím. Děláme maximum pro to, abychom jim umožnili co nejlepší start do života.

 

Velmi zodpovědně proto vybíráme také rodiče štěňátek a snažíme se absolvovat povinná i nepovinná zdravotní vyšetření.

  

V každém případě odchováváme psy pouze s PP a nikdy tomu nebylo, ani nebude jinak! Článků proč kupovat psa z oficiálně registrovaného chovu je na internetu mnoho, jeden takový například k přečtení ZDE

  

Štěňátka od nás odcházejí ve věku minimálně osmi týdnů, kdy jsou očkovaná, odčervená a čipovaná i "vychovaná" adekvátně k jejich věku. Se štěňátkem noví majitelé dostávají kupní smlouvu, krmení do začátku, oblíbenou hračku a další drobnosti a užitečné informace i rady. Dále jsme samozřejmě naprosto vždy k dispozici a s čímkoli rádi pomůžeme. Můžete se na nás obrátit pro rady ohledně socializace, výchovy, výcviku, vystavování i chovu, případně úpravy, nákupu vhodných chovatelských potřeb, krmiva atd.

Velice nám záleží na prostředí a podmínkách do kterých naše štěňátka umístíme, a proto nové majitele důkladně vybíráme. Podmínkou prodeje je stálý kontakt, jelikož nás zajímá jak se našim odchovancům i jejich majitelům daří a mimo to, také potřebujeme mít zpětnou vazbu našeho chovu, která ovlivňuje náš chov budoucí.

 

Štěňátka z našeho chovu jsou nejen v České Republice, ale také na Slovensku, v Německu a v Dánsku. Zájemce jsme však měli i např. ze Španělska, Itálie i Ruska, Nizozemska  nebo Norska a nejvíce náš překvapili zájemci z Íránu, ovšem tam jsme se rozhodli štěňátka neprodat. Nepatříme mezi ty chovatele, pro které je rychlý prodej šťenat na prvním místě, naopak, velmi důkladně si zájemce vybíráme a ne každý člověk je vhodným majitelem pro naše štěňátka. I u zahraničních zájemců upřednostňujeme osobní odběr, jelikož nejsme zastánci posílání štěňátka, i když je to v dnešní době již běžná praxe. Rozhodně si u nás nemůžete koupit štěňátko "na zkoušku" a po "týdnu" jej chtít vrátit s tím, že jste zjistili, jaká je to starost a závazek. Důkladně si tedy pořízení štěňete rozmyslete.

 

Našim odchovancům se také daří na výstavách a získávají krásná ocenění. Uplatňují se i v chovu. Nejúspěšnějčí z našich odchovanců je již zmiňovaná fenka Ich. Dazhou Santa la Vida ze spojení All My Life Santa la Vida a Diamond Jack z Perlového údolí. Štěňátka z našeho chovu jsou též především milujícími členy rodiny a těmi nejlepšími společníky. Hodí se pro mladé a aktivní lidi, pro rodiny s dětmi i pro aktivní seniory.

Budeme se těšit, pokud i Vy budete patřit do naší psí rodiny :-)

 


TOPlist